Tijdens Intertraffic Amsterdam staat voor Dutch Drone Delta één thema centraal: de veilige integratie van drones in het Nederlandse luchtruim. Met twee inhoudelijke bijdragen laten we zien hoe drone-operaties zich ontwikkelen van pilot naar structurele en veilige inzet.
Van cyberweerbaarheid van kritieke luchtvaartinfrastructuur tot praktische instrumenten voor Drone-in-a-Box en strategische risicoanalyse binnen het SORA-kader: DDD en haar partners maken concreet wat nodig is om drone-operaties veilig en schaalbaar te integreren in het civiele luchtruim.
Smart & Secure Airports
10 maart | 13.00 – 17.00 uur | RAI Amsterdam
Op 10 maart organiseert Dutch Drone Delta samen met de Netherlands Aerospace Group (NAG) het event Smart & Secure Airports: Strengthening Cyber and Drone Resilience. Luchthavens worden steeds digitaler en data-gedreven. Tegelijkertijd neemt het aantal drones in het luchtruim toe en groeien cyberdreigingen. Dat vraagt om een integrale aanpak waarin technologie, regelgeving en operatie samenkomen.
Tijdens deze bijeenkomst brengen we luchthavens, ATM-organisaties, technologiebedrijven en beleidsmakers samen rond één centrale vraag: hoe versterken we de cyberweerbaarheid van luchthavens én zorgen we voor een veilige integratie van bemand en onbemand verkeer?
Het thema sluit direct aan bij de DDD-track rond veilige integratie van bemand en onbemand verkeer en bij de bredere ambitie om te komen tot een toekomstbestendig en veilig luchtruim.
Deelname is kosteloos. Registratie geeft tevens gratis toegang tot Intertraffic. Aanmelden kan via: https://nag.aero/event/smart-and-secure-airports-strengthening-cyber-and-drone-resilience/
NL Drone Dag – Break-out sessie D
13 maart | 11.45 – 12.25 uur | Intertraffic Amsterdam
Op 13 maart verzorgt Dutch Drone Delta een inhoudelijke break-out sessie tijdens de NL Drone Dag. De centrale vraag: wanneer is een drone-operatie écht klaar voor structurele inzet? In deze sessie delen partners concrete tools en lessen uit twee DDD-use cases.
Sofia Tilon van het Nederlands Lucht- en Ruimtevaartcentrum (NLR) en Fabian Ter Riet van Antea Group presenteren een integrale aanpak voor locatieonderzoek bij Drone-in-a-Box-toepassingen. Hoe voorkom je dat een veelbelovende pilot strandt op vergunningen of fysieke randvoorwaarden?
Jonas Heller van ANWB Medical Air Assistance laat zien hoe strategische risico- en routeplanning wordt toegepast binnen medische drone-operaties. Hoe maak je risico’s inzichtelijk en uitlegbaar bij SORA-aanvragen?
De sessie maakt concreet wat er nodig is om de stap te zetten van experiment naar betrouwbare, veilige en rendabele inzet in de praktijk.
Deelname is kosteloos. De badge is geldig voor alle beursdagen van 10 tot en met 13 maart. Aanmelden kan via: https://www.intertraffic.com/amsterdam/nl-dronedag
Met deze bijdragen onderstreept Dutch Drone Delta haar rol als verbinder binnen het Nederlandse drone-ecosysteem. Door kennis te delen, use cases zichtbaar te maken en partners samen te brengen, versnellen we de ontwikkeling van veilige en maatschappelijk waardevolle toepassingen van onbemande luchtvaart.
We ontmoeten je graag in maart tijdens Intertraffic Amsterdam.





